Home Korkové podlahy

D O P L Ň K Y

A N K E T A

Jaký druh podlahoviny preferujete?
 

Najdete nás na Facebooku

Korkové podlahy

 

Podlahy pro celoplošné lepení

Korkové podlahy určené k celoplošnému lepení se vyznačují příjemným a nehlučným nášlapem. Vlastním přilepením získávají vysokou kompaktnost a zvyšují kročejový komfort chůze. Jejich výhodou oproti plovoucím systémům je možnost přesného zařezávání např. kolem dvěřních rámů, trubek od topení, nábytku a možnost lepení ve velkých plochách bez dodržování dilatačních spár. Jsou vhodné pro lepení na suché, rovné a pevné podklady zejména jako je beton, dřevovláknité a dřevotřískové desky a anhydritové potěry. Vyrábějí se převážně v tloušťkách 3,2 až 6 mm a v několika variantách povrchových úprav.

 

Plovoucí podlahy

Korkové plovoucí podlahy se zánkovým spojem spojují přednosti korkových podlah s jednoduchou a rychlou pokládkou. Jsou vhodné pro instalaci na suché, rovné a pevné podklady zejména jako je beton, dřevovláknité a dřevotřískové desky a anhydritové potěry. Vyrábějí se převážně v tloušťkách 10 až 12 mm v provedení zámkového spoje zámkového spoje nasouvací Corkloc a v různých variantách povrchových úprav. Od povrchové úpravy se odvíjí vlastnosti vybrané podlahy. Každá povrchová úprava si žádá správnou údržbu a včasnou renovaci, aby se zajistila dlouhá životnost těchto podlah.

 

Povrchové úpravy

  • Bez povrchové úpravy

    Korkové podlahy bez povrchové úpravy se skládají z korkového aglomerátu a vrchní dekorativní korkové dýhy. Hlavní výhodou je dodatečná možnost volby konečného ochranného nátěru: laku, oleje, vosku či barvy.

  • S povrchovou úpravou lak Xtreme WRT

    Korkové podlahy lakované mají z výroby finální povrchovou úpravu lakem Xtreme WRT. Tyto podlahy jsou vhodné do domácností až s vysokou zátěží (zátěž 23) a do komerčních prostor s nízkou zátěží (zátěž 31). Výrobce na ně poskytuje 15 let záruku na opotřebování povrchu při umístění v domácnostech a 5 let záruku na opotřebování povrchu při umístění v komerčních prostorách s nízkou zátěží. Tyto korkové podlahy se skládají z korkového aglomerátu, vrchní dekorativní korkové dýhy a systému vrstev keramického laku WRT.

  • S povrchovu úpravou vinylová folie lak HPS

    Tyto korkové podlahy jsou již z výroby opatřeny povrchovou vrstvou extrémně odolné vinylové fólie silné 0,5 mm a vrstva laku HPS. Tento typ korkových podlah je vhodný do domácností s vysokou zátěží (zátěž 23), do komerčních prostor s vysokou zátěží (zátěž 33) i do průmyslových prostor se střední zátěží (zátěž 42). Výrobce u nich poskytuje 25 let záruku na opotřebování povrchu při umístění v domácnostech a 15 let na opotřebování povrchu při umístění v komerčních prostorách